Природоорієнтовані рішення для України. Від теорії до практики: ліси та вода
10.12.2023
Україна декларує скорочення викидів вуглецю на 65% до 2030 року та досягнення кліматичної нейтральності до 2060 року. Серед шляхів досягнення цих цілей — відновлення ландшафтів, а також популяризація та поширення ресурсозаощаджувальних технологій обробітку земель, «кліматично розумного» сільського та лісового господарства, розвиток органічного виробництва, охорона річок і водойм, збереження біорізноманіття.
З початком війни гуманітарні виклики та питання відновлення економіки потребують нагального вирішення. Проте, відновлення довкілля, включаючи кліматичну складову є так само важливим. Масштабні руйнування населених пунктів та інфраструктури, сотні тисяч гектарів спалених лісів та полів, забруднені водойми та ґрунти внаслідок воєнних дій призводять до економічних втрат, додаткових викидів парникових газів та зменшення стійкості до зміни клімату.
Природоорієнтовані рішення можуть сприяти сталості до кліматичних змін та зниження ризиків стихійних лих, відновленню довкілля, зв’язуванню вуглецю у біомасі, і слугувати основою для сталого соціально-економічного розвитку, що є аргументом на користь їх врахування у стратегії відновлення країни та відповідних донорських програмах.
Під час панельної дискусії посадовці, міжнародні та українські експерти обговорять підходи, практики, політики та необхідні кроки, що дозволять забезпечити:
- відбудову України, працюючи у гармонії з природою, а не проти неї;
- досягнення кліматичних цілей та цілей сталого розвитку;
- зменшення негативного впливу війни на природні екосистеми на тлі зміни клімату;
- створення фінансових стимулів для дружніх до природи практик;
- підтримку розвитку людського капіталу, української науки та освіти;створення справедливого та інклюзивного суспільства.
Модератор: Костянтин Гура, Директор з природоохоронної діяльності WWF-Україна
Спікери
- Олег Бондаренко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування
- Віктор СМАЛЬ, В.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України
- Ганна Лобченко, WWF-Україна
- Ганна Плотникова, секретаріат Конвенції по транскордонним водам, ЄЕК ООН, OБСЄ
- Інна Гоч, національний технічний аналітик, ПРООН в Україні
- Franziska Tanneberger, Succow Foundation
You are currently viewing a placeholder content from YouTube. To access the actual content, click the button below. Please note that doing so will share data with third-party providers.